Menu strony

Jak dobrać odpowiedni sprzęt AGD do zabudowania w kuchni?

Dobrać niezawodny sprzęt agd do zabudowy to często prawdziwy wyczyn. Przed zakupem ważne jest dogłębne poznanie swoich potrzeb i możliwości. Ważne jest bowiem aby sprzęt agd do zabudowy był zakupem przemyślanym, żeby służył Ci latami.


Sprzęt AGD
W dzisiejszych czasach okap to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni, tak samo ważny jak chłodziarka czy piekarnik. Musi być nie tylko dobrze zainstalowany, ale również dobrany. W sklepie internetowym jest bogata oferta producentów krajowych jak i zagranicznych. Urządzenia takie jak okapy zrobione są z różnych tworzyw, dostępne w różnych barwach i kształtach.

Okap może pracować na dwa sposoby. Jako pochłaniacz nie jest podłączony do kanału wentylacyjnego, pracuje wtedy w systemie zamkniętym. Wówczas zasysane powietrze przechodzi przez system filtrów , które zatrzymują tłuszcze i substancje zapachowe, następnie już czyste powietrze wydmuchiwane jest z powrotem do kuchni. Okap może też pracować jako wyciąg. Wówczas podłączony jest do kanału wentylacyjnego. Ważne, że aby okap spełniał swoje zadanie, powinniśmy do pomieszczenia wprowadzić wystarczającą ilość świeżego powietrza. Z reguły wystarczy otworzenie okna lub drzwi.

Generalnie każdy okap, może pracować zarówno jako pochłaniacz lub jako wyciąg. Jak będzie zainstalowany, zależy to od Twoich własnych potrzeb i technicznych możliwości. Decyzja o wyborze nowej chłodziarki do zabudowy powinna być dobrze przemyślana.

Jest to sprzęt jaki będzie nam służyć przez lata a więc decyzja o wyborze konkretnego modelu lodówki nie może być przypadkowa. Na początku należy sobie odpowiedzieć na kilka prostych pytań. Najważniejsze z nich to jak wiele osób będzie korzystało z lodówki oraz ile masz miejsca w kuchni na nową lodówkę. Ważny jest również tryb życia jaki użytkownicy prowadzą. Ważne jest czy jadają w domu czy częściej poza nim. Nie ma potrzeby kupować wielkiej chłodziarko-zamrażarki do małego aneksu kuchennego, z którego korzystają tylko dwie osoby. Aczkolwiek dla kilkuosobowej rodziny malutka lodówka bez zamrażalnika to za mało.

Najważniejsze rzeczy na które powinno się zwrócić uwagę przy wyborze lodówki to: pojemność, klasa energetyczna, funkcja oddzielnych agregatów, funkcja non frost, automatyczne odszranianie i automatyczne rozmrażanie, klasa oraz zdolność zamrażania, zewnętrzny panel sterujący, wymiarylodówki i inne funkcje dodatkowe.

Jeśli nie znosisz widoku sterty brudnych naczyń a ręczne zmywanie jest dla Ciebie czasochłonną udręką i przy tym zależy Ci na oszczędności wody i energii, zakup taki jak zmywarka do zabudowy to słuszna decyzja.

Dobra zmywarka to nie są niepotrzebnie wydane pieniądze, lecz wręcz przeciwnie - spora oszczędność energii, wody, a głównie naszego czasu. Zmywarka jest dobrą inwestycją pieniędzy, które zwrócą się automatycznie w postaci niższych rachunków za wodę i prąd. Znacznie mniejsze zużycie wody niż w trakcie ręcznego zmywania, a co za tym idzie mniejsze zużycie prądu. Nie wspominając już o zaoszczędzonym czasie, który można przeznaczyć na znacznie bardziej pożyteczne zajęcia niż zmywanie naczyń w kuchni.

Sprzęty takie jak piekarniki do zabudowy są bardzo popularne. kuchenki elektryczne do zabudowy można stosować w domach i mieszkaniach, gdzie brakuje instalacji gazowej. Zyskują one swych zwolenników także dzięki różnorodnym funkcjom, jakie oferują, a także dlatego, że są bardziej estetyczne i łatwiejsze w utrzymaniu niż kuchnie gazowe. Mówi się, że koszty przy używaniu kuchni elektrycznej są większe niż rachunki w przypadku kuchni gazowej. Jest tak rzeczywiście, jednak, jeśli kupi się odpowiednie urządzenie, a także przestrzega się zasad jego użytkowania, różnica ta staje się prawie niezauważalna.

Elektryczny piekarnik daje dużo więcej możliwości niż piekarnik gazowy. Firmy wyposażają piekarniki w różne funkcje, na które trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu kuchni. Najważniejsze funkcje piekarników elektrycznych to: grzałka dolna, grzałka górna. Obecność grzałki dolnej i grzałki górnej to funkcja pozwalająca na najbardziej tradycyjny sposób pieczenia. Piekarnik nagrzewa się zarówno od dołu, jak i od góry, pozwalając na równomierne pieczenie chleba, ciast czy wielu potraw. Ważną funkcją jest termoobieg tzn. równomierna cyrkulacja gorącego powietrza. Piekarnik może służyć jako opiekacz, grill. Ma wtedy możliwość opiekania i grillowania potraw takich jak ryby, mięso czy kiełbaski. Wyśmienicie sprawdza się także podczas robienia tostów i zapiekanek, czy w fazie końcowej pieczenia na przykład pizzy. Funkcję opiekacza można ustawiać w połączeniu z grzałką górnąprzyspieszy to wtedy pieczenie. Podczas zakupu kuchni elektrycznej należy zwrócić uwagę także na ochronę przed dziećmi. Praktycznie każdy model ma podwójną lub potrójną szybę w drzwiczkach, sprawia to, że ich zewnętrzna strona nie nagrzewa się zbytnio. W sklepie internetowym znajdziesz również urządzenia ze specjalną blokada przed dziećmi która uniemożliwia otwarcie drzwiczek. Może to być specjalna dźwignia lub odpowiedni sposób ustawienia rączki.

Minimalizm w kuchni
Przy zakupie wśród produktów takich jak płyty gazowe do zabudowy czy płyty indukcyjne mamy wiele możliwości. Czeka nas kolejne podjęcie ważnej decyzji.

Płyta w kuchniach gazowo – elektrycznych jest zazwyczaj tradycyjną płytą gazową, tak więc posiada jej wszystkie cechy. W przypadku płyt mieszanych gdzie jeden lub dwa palniki zostały zamienione na pola elektryczne, które mogą być ceramiczne lub żeliwne. Jest to dosyć wygodne rozwiązanie. Pozwala ono na gotowanie zarówno na gazie jak również na płycie elektrycznej i zapobiega problemom z przygotowaniem posiłku, jeśli jedno ze źródeł zasilania zostanie nagle odcięte, np. podczas awarii.

Płyty elektryczne to zazwyczaj płyty ceramiczne, niezwykle rzadko zdarzają się płyty żeliwne, które powoli wychodzą już z użycia w kuchniach. Gotując na płytach ceramicznych należy przestrzegać podstawowych zasad, a mianowicie dobrać zawsze rozmiar naczynia do rozmiaru palnika, a także używać naczyń z płaskim dnem. Zalecamy również wyłączać pole grzewcze chwilę przed końcem gotowania, gdyż utrzyma ono swą wysoką temperaturę. Korzystanie z powyższych wskazówek pozwoli na bardziej oszczędne użytkowanie kuchni.

Wejdź jeszcze na Serwisie North.pl
2005-06-15